  • FKA2-18065NBHW3F
FKA2-18065NBHW3F
advertisement
Manufacturer No:
FKA2-18065NBHW3F
HK JDW NO:
649-FKA2-18065NBHW3F
Datasheet:
FKA2-18065NBHW3F
Description:
FAN AXIAL 180X65MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FKA2-18065NBHW3F
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FKA2-18065
  • Size / Dimension
    Square - 180mm Lx180mm H
  • Max Operating Temperature
    158°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    55.2W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.5A
  • Max Power Dissipation
    55.2W
  • Current Rating
    500mA
  • Air Flow
    410.0 CFM (11.48m3/min)
  • Noise
    75.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.850 in H2O (211.7 Pa)
  • Width
    65.00mm