  • FKA2-25489QBHW3F
FKA2-25489QBHW3F
advertisement
Manufacturer No:
FKA2-25489QBHW3F
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FKA2-25489QBHW3F
Package:
Axial
Datasheet:
FKA2-25489QBHW3F
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKA2-25489QBHW3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.300A
  • Max Power Dissipation
    62.8W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    300mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    2000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    530.0 CFM (14.84m3/min)
  • Noise
    62.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.276 in H2O (68.7 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    AC FAN
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    4.4lbs 2kg
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2012
  • Series
    FKA2-25489
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia