  • FKT26EIHD0.032768-BAG1K
FKT26EIHD0.032768-BAG1K
advertisement
Manufacturer No:
FKT26EIHD0.032768-BAG1K
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FKT26EIHD0.032768-BAG1K
Package:
Cylindrical Can, Radial
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FKT26EIHD0.032768-BAG1K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    NC26LF
  • Size / Dimension
    0.079Diax0.236L 2.00mmx6.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm