  • FL1M-12CA-1-G3V
FL1M-12CA-1-G3V
advertisement
Manufacturer No:
FL1M-12CA-1-G3V
HK JDW NO:
512-FL1M-12CA-1-G3V
Package:
Datasheet:
FL1M-12CA-1-G3V
Description:
LED GRN 12MM NUT 3VAC/DC STK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FL1M-12CA-1-G3V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    FL1M
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP65
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (12.00mm)
  • Voltage
    3V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    150°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    17.00mm Dia