  • FL2500179
FL2500179
advertisement
Manufacturer No:
FL2500179
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FL2500179
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FL2500179
Description:
CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FL2500179
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FL2500179.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • HTS Code
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.65 (mm)/L0.126XB0.098XH0.026 (inch)
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.78mm