  • FL384WFIN1
FL384WFIN1
advertisement
Manufacturer No:
FL384WFIN1
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FL384WFIN1
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FL384WFIN1
Description:
38.4MHz ±10ppm Crystal 7pF 60 Ohm -30°C ~ 90°CSurface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FL384WFIN1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT CUT; TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±12ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.68 (mm)/L0.126XB0.098XH0.027 (inch)
  • Operating Frequency
    38.4MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    10 μW
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.78mm