  • FLHTC0311-26-90
FLHTC0311-26-90
advertisement
Manufacturer No:
FLHTC0311-26-90
HK JDW NO:
798-FLHTC0311-26-90
Package:
Datasheet:
FLHTC0311-26-90
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V WHT/BLK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLHTC0311-26-90
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    200°C
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    White, Black Stripe
  • Conductor Strand
    19/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.031 (0.79mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm