  • FLK2AC/90-1000V5PK
FLK2AC/90-1000V5PK
advertisement
Manufacturer No:
FLK2AC/90-1000V5PK
Manufacturer:
Fluke Electronics
HK JDW NO:
315-FLK2AC/90-1000V5PK
Package:
Description:
VOLT ALERT 90-1000V, 5 PACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLK2AC/90-1000V5PK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2010
  • Series
    VoltAlert™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Voltage Detector
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Color
    Black, Orange
  • Specifications
    Measures AC Voltage 90 ~ 1000VAC
  • Height
    25.4mm
  • Length
    279.4mm
  • Width
    228.6mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    CAT IV 1000V