  • FLXR1ATP12
FLXR1ATP12
advertisement
Manufacturer No:
FLXR1ATP12
HK JDW NO:
894-FLXR1ATP12
Package:
Datasheet:
FLXR1ATP12
Description:
FLXR SERIES LITEPIPE Ruggedized Black Anodized Body 12" lengthAmber
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLXR1ATP12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Material
    Aluminium
  • Published
    2015
  • Series
    FLXR
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Flexible 12 (304.8mm)
  • Color
    Amber
  • Configuration
    Single
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    7.1mm
  • Lens Color
    Orange
  • Length
    305mm