  • FMP-50JR-52-120K
FMP-50JR-52-120K
advertisement
Manufacturer No:
FMP-50JR-52-120K
HK JDW NO:
898-FMP-50JR-52-120K
Datasheet:
FMP-50JR-52-120K
Description:
120kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP-50JR-52-120K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    120kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W