  • FMP-50JT-52-18R
FMP-50JT-52-18R
advertisement
Manufacturer No:
FMP-50JT-52-18R
HK JDW NO:
898-FMP-50JT-52-18R
Datasheet:
FMP-50JT-52-18R
Description:
18Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP-50JT-52-18R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    FMP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W