  • FMP200FBF52-7K15
FMP200FBF52-7K15
advertisement
Manufacturer No:
FMP200FBF52-7K15
HK JDW NO:
898-FMP200FBF52-7K15
Datasheet:
FMP200FBF52-7K15
Description:
7.15kOhm, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP200FBF52-7K15
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.15kOhm
  • Power (Watts)
    2W