  • FMP300FBF73-42K2
FMP300FBF73-42K2
advertisement
Manufacturer No:
FMP300FBF73-42K2
HK JDW NO:
898-FMP300FBF73-42K2
Datasheet:
FMP300FBF73-42K2
Description:
42.2kOhm, 3W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP300FBF73-42K2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    3W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    42.2kOhm