  • FN258L-100-35
FN258L-100-35
advertisement
Manufacturer No:
FN258L-100-35
HK JDW NO:
694-FN258L-100-35
Package:
100
Datasheet:
FN258L-100-35
Description:
3-PHASE 100 A INPUT FILTER,SAFETY TERMINAL BLOCK,LOW LEAKAGE
Step5Bar-code shipping tag
FN258L-100-35
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Depth
    90mm
  • Current Rating
    100A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • Physical Dimension
    L350.0XB90.0XH220.0 (mm)/L13.78XB3.543XH8.661 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    100A
  • Leakage Current (Max)
    0.7mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2650 V
  • Height
    220mm
  • Length
    90mm