  • FN3025HL-30-71
FN3025HL-30-71
advertisement
Manufacturer No:
FN3025HL-30-71
HK JDW NO:
694-FN3025HL-30-71
Package:
Datasheet:
FN3025HL-30-71
Description:
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3025HL-30-71
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L150.0XB50.0XH78.0 (mm)/L5.906XB1.969XH3.071 (inch)
  • Leakage Current
    400μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    30A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2000 V
  • Height
    78mm
  • Length
    150mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP00
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, DIN Rail
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    539.77492g
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Series
    FN 3025
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Wire
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    50mm
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V