  • FN3258-130-35
FN3258-130-35
advertisement
Manufacturer No:
FN3258-130-35
HK JDW NO:
694-FN3258-130-35
Package:
Datasheet:
FN3258-130-35
Description:
Filter; 1-Stage; EMC/RFI; 3-Phase; 480/277VAC; 130A; Panel Mount; FN3258 Series
Step5Bar-code shipping tag
FN3258-130-35
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Series
    FN 3258
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    480V
  • Depth
    270mm
  • Current Rating
    130A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    1.733V
  • Physical Dimension
    L240.0XB90.0XH150.0 (mm)/L9.449XB3.543XH5.906 (inch)
  • Leakage Current
    33mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    130A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2650 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    277V
  • Height
    150mm
  • Length
    80mm
  • Width
    90mm