  • FN3258-30-33
FN3258-30-33
advertisement
Manufacturer No:
FN3258-30-33
HK JDW NO:
694-FN3258-30-33
Package:
Datasheet:
FN3258-30-33
Description:
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3258-30-33
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    480V
  • Depth
    290mm
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Physical Dimension
    L240.0XB50.0XH85.0 (mm)/L9.449XB1.969XH3.346 (inch)
  • Leakage Current
    33mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    30A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2650 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    277V
  • Height
    85mm
  • Length
    270mm
  • Width
    50mm