  • FN3258-75-34
FN3258-75-34
advertisement
Manufacturer No:
FN3258-75-34
HK JDW NO:
694-FN3258-75-34
Package:
Datasheet:
FN3258-75-34
Description:
LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3258-75-34
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    480V
  • Depth
    80mm
  • Current Rating
    75A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • Physical Dimension
    L240.0XB80.0XH135.0 (mm)/L9.449XB3.15XH5.315 (inch)
  • Leakage Current
    33mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    480V
  • Max Current Rating
    75A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2650 V
  • Height
    135mm
  • Length
    80mm