  • FN5045-180-99
FN5045-180-99
advertisement
Manufacturer No:
FN5045-180-99
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN5045-180-99
Package:
Datasheet:
FN5045-180-99
Description:
Power Line Filters 180A 0.3mH OUT FLTR Frequency Inverters
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN5045-180-99
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2015
  • Series
    FN 5045
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    Regenerative Motor Drive
  • Depth
    500mm
  • Current Rating
    180A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Approval Agency
    cURus
  • Physical Dimension
    L508.0XB400.0XH650.0 (mm)/L20.0XB15.748XH25.591 (inch)
  • Operating Frequency
    3KHz Hz
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    300μH
  • Max Current Rating
    180A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Rated Voltage
    525V
  • High Pot
    3000 V
  • Height
    400mm
  • Length
    650mm