  • FN685-10-06
FN685-10-06
advertisement
Manufacturer No:
FN685-10-06
HK JDW NO:
694-FN685-10-06
Package:
Datasheet:
FN685-10-06
Description:
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT 10 A FILTER, FAST-ON.
Step5Bar-code shipping tag
FN685-10-06
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Termination
    Quick Connect
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    SOLDER-LUG/FAST-ON COMBINATION CONNECTIONS
  • Depth
    105mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    4.2mH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Leakage Current (Max)
    0.41mA
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    760 V
  • Height
    50mm
  • Length
    150mm