  • FN685-16-03
FN685-16-03
advertisement
Manufacturer No:
FN685-16-03
HK JDW NO:
694-FN685-16-03
Package:
Datasheet:
FN685-16-03
Description:
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
FN685-16-03
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Depth
    105mm
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    2.3mH
  • Leakage Current
    410μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    16A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    760 V
  • Height
    50mm
  • Length
    150mm
  • Width
    75mm