  • FN9222B-10-07
FN9222B-10-07
advertisement
Manufacturer No:
FN9222B-10-07
HK JDW NO:
694-FN9222B-10-07
Datasheet:
FN9222B-10-07
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FN9222B-10-07
  • Mount
    Flanges, Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Flange
    FN 9222
  • Feature
    Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Connector Type
    Receptacle, Male Blades
  • Number of Positions
    3
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    250V
  • Depth
    43.9mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
  • Inductance
    225 μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Current
    10A
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Filter Type
    Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
  • Accomodates a Fuse
  • Height
    48mm
  • Length
    48mm
  • Width
    22.5mm