  • FN9222SB-10-06
FN9222SB-10-06
advertisement
Manufacturer No:
FN9222SB-10-06
HK JDW NO:
694-FN9222SB-10-06
Datasheet:
FN9222SB-10-06
Description:
AC Power Entry Modules 10A FASTON SNAP IN-V BLEED RES CMPACT MOD
Step5Bar-code shipping tag
FN9222SB-10-06
  • Packaging
    Bulk
    FN 9222
  • Feature
    Bleed Resistor
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    250V
  • Depth
    57.9mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 29.40mm x 20.80mm
  • Inductance
    225 μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    10A
  • Current
    10A
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Filter Type
    Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
  • Accomodates a Fuse
  • Height
    22.4mm
  • Length
    29.9mm
  • Width
    29.9mm
  • Panel Thickness
    0.028 ~ 0.059 0.70mm ~ 1.50mm