  • FN9222SR-15-06
FN9222SR-15-06
advertisement
Manufacturer No:
FN9222SR-15-06
HK JDW NO:
694-FN9222SR-15-06
Datasheet:
FN9222SR-15-06
Step5Bar-code shipping tag
FN9222SR-15-06
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Published
    2002
  • Series
    FN 9222
  • Feature
    Bleed Resistor
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Gender
    Male
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    57.9mm
  • Current Rating
    15A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CQC, CSA, ENEC, UL
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 29.40mm x 20.80mm
  • Inductance
    75 μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    15A
  • Current
    15A
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Filter Type
    Filtered (EMI, RFI) - Commercial
  • Thread Size
    M3
  • Accomodates a Fuse
  • Height
    29.9mm
  • Length
    29.9mm
  • Width
    22.4mm
  • Panel Thickness
    0.028 ~ 0.059 0.70mm ~ 1.50mm