  • FN9289-10-100
FN9289-10-100
advertisement
Manufacturer No:
FN9289-10-100
HK JDW NO:
694-FN9289-10-100
Package:
100
Datasheet:
FN9289-10-100
Description:
Quantity:
In Stock : 60
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
FN9289-10-100
    10 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Package / Case
    100
  • Weight
    106.000001g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    FN 9280
  • Termination
    Spring-Cage
  • Connector Type
    Receptacle, Male Blades - Module
  • Number of Positions
    3
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Contact Finish - Mating
    NOT SPECIFIED
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 28.80mm x 47.10mm
  • Inductance
    320 μH
  • Current
    10A
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Accomodates a Fuse
    Yes (Fuse Not Included)
  • Fuse
    Yes
  • Fuse Holder, Drawer
    Fuse Holder, Twin Fused
  • Switch Features
    Switch On-Off
  • Height
    51.8mm
  • Length
    49.8mm
  • Width
    32mm
  • Panel Thickness
    0.039 ~ 0.098 1.00mm ~ 2.50mm