  • FO2HSBBF48.0-T1
FO2HSBBF48.0-T1
advertisement
Manufacturer No:
FO2HSBBF48.0-T1
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FO2HSBBF48.0-T1
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FO2HSBBF48.0-T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    F235
  • Size / Dimension
    0.102Lx0.083W 2.60mmx2.10mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    19mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    48MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    5μA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm