  • FOX914B-20.000
FOX914B-20.000
advertisement
Manufacturer No:
FOX914B-20.000
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FOX914B-20.000
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
FOX914B-20.000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FOX914B-20.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TR
  • Supply Voltage
    3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    2.5 ppm
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.5mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.15V
  • Oscillator Type
    CLIPPED SINE
  • Load Capacitance
    10pF
  • Max Supply Current
    2mA
  • Frequency Tolerance
    0.0001%
  • Output Impedance
    10000Ohm
  • Output Level
    0.8 V
  • Height
    1.4986mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm