  • FOX924B-25.000
FOX924B-25.000
advertisement
Manufacturer No:
FOX924B-25.000
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FOX924B-25.000
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FOX924B-25.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Additional Feature
    TR, 10 INCH
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    2.5 ppm
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.5mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    6mA
  • Frequency Tolerance
    0.00015%
  • Aging
    1 PPM/YEAR
  • Height
    1.4986mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm