  • FOXLF250F-20
FOXLF250F-20
advertisement
Manufacturer No:
FOXLF250F-20
HK JDW NO:
310-FOXLF250F-20
Package:
Datasheet:
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
FOXLF250F-20
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    49
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L11.05XB4.65XH13.46 (mm)
  • Operating Frequency
    25MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    100 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    20Ohm
  • Height
    13.46mm
  • Length
    11.05mm
  • Width
    4.65mm