  • FOXSDLF/080R-20/TR
FOXSDLF/080R-20/TR
advertisement
Manufacturer No:
FOXSDLF/080R-20/TR
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FOXSDLF/080R-20/TR
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 5459
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FOXSDLF/080R-20/TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TR, 13 INCH
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L11.7XB5.0XH4.5 (mm)/L0.461XB0.197XH0.177 (inch)
  • Operating Frequency
    8MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    100 μW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    4.4958mm
  • Length
    11.7094mm
  • Width
    5.0038mm