  • FOXSLF/240F-20
FOXSLF/240F-20
advertisement
Manufacturer No:
FOXSLF/240F-20
HK JDW NO:
310-FOXSLF/240F-20
Step5Bar-code shipping tag
FOXSLF/240F-20
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.005%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Depth
    4.65mm
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Lead Pitch
    4.88mm
  • Physical Dimension
    L11.05XB4.65XH13.46 (mm)/L0.435XB0.183XH0.53 (inch)
  • Operating Frequency
    24MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    30Ohm
  • Height
    3.6mm
  • Length
    11.35mm
  • Width
    4.65mm