  • FP00322K20G6601B8
FP00322K20G6601B8
advertisement
Manufacturer No:
FP00322K20G6601B8
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-FP00322K20G6601B8
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.2kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FP00322K20G6601B8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    4.83mm
  • Length
    14.22mm