  • FP301-2-48-CLEAR-24 PCS
FP301-2-48-CLEAR-24 PCS
advertisement
Manufacturer No:
FP301-2-48"-CLEAR-24 PCS
HK JDW NO:
2-FP301-2-48"-CLEAR-24 PCS
Package:
Description:
HEATSHRINK 2"X4' CLR 1=1PC 48"
Step5Bar-code shipping tag
FP301-2-48-CLEAR-24 PCS
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Feature
    Solvent Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Clear
  • Shrink Temperature
    100°C
  • Length
    4.00' 1.22m
  • Diameter - Inner, Supplied
    2.000 (50.80mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    1.000 (25.40mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.045 1.14mm