  • FPC050BD50136BJ1
FPC050BD50136BJ1
advertisement
Manufacturer No:
FPC050BD50136BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-FPC050BD50136BJ1
Package:
Datasheet:
FPC050BD50136BJ1
Description:
FPC 500pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% R85
Step5Bar-code shipping tag
FPC050BD50136BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FPC
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    500pF