  • FPE200BE60238BJ1
FPE200BE60238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
FPE200BE60238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-FPE200BE60238BJ1
Package:
Datasheet:
FPE200BE60238BJ1
Description:
FPE 6000pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% R85
Step5Bar-code shipping tag
FPE200BE60238BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FPE
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    6000pF