  • FPS040BF30136BJ1
FPS040BF30136BJ1
advertisement
Manufacturer No:
FPS040BF30136BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-FPS040BF30136BJ1
Package:
Datasheet:
Description:
FPS 300pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% R85 -55°C~100°C
Step5Bar-code shipping tag
FPS040BF30136BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FPS
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    300pF