  • FPXLF115-20
FPXLF115-20
advertisement
Manufacturer No:
FPXLF115-20
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FPXLF115-20
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FPXLF115-20
Description:
FPXLF115-20 datasheet pdf and Crystals product details from Fox Electronics stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FPXLF115-20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FPXLF
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Tolerance
    0.005%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Depth
    4.6mm
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Operating Frequency
    11.0592MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 µW
  • Series Resistance
    60Ohm
  • Height
    3.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm