  • FPZ140WV50038CB1
FPZ140WV50038CB1
advertisement
Manufacturer No:
FPZ140WV50038CB1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-FPZ140WV50038CB1
Package:
Axial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
FPZ140WV50038CB1
Description:
FPZ 140 50pF 30000V 30kV Ceramic Capacitor ±10% 5.512Diax2.047W 140.00mmx52.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
FPZ140WV50038CB1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FPZ 140
  • Size / Dimension
    5.512Diax2.047W 140.00mmx52.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    30000V 30kV
  • Capacitance
    50pF
  • Width
    51.9938mm