  • FQ3225B-20.000
FQ3225B-20.000
advertisement
Manufacturer No:
FQ3225B-20.000
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FQ3225B-20.000
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FQ3225B-20.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH1.1 (mm)/L0.126XB0.098XH0.043 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Drive Level
    100 μW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    1.0922mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm