  • FQ7050B-10
FQ7050B-10
advertisement
Manufacturer No:
FQ7050B-10
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FQ7050B-10
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
FQ7050B-10
Description:
FQ7050B-10 datasheet pdf and Crystals product details from Fox Electronics stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FQ7050B-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    30 ppm
  • Physical Dimension
    L7.0XB5.0XH1.3 (mm)/L0.276XB0.197XH0.051 (inch)
  • Operating Frequency
    10MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    500 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Height
    1.2954mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm