  • FRS-R-15/100
FRS-R-15/100
advertisement
Manufacturer No:
FRS-R-15/100
HK JDW NO:
256-FRS-R-15/100
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
Description:
Fuse Class RK5 0.15A 600V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder Carton
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FRS-R-15/100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Cartridge, Non-Standard
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    Fusetron™ FRS-R
  • Size / Dimension
    0.810Diax3.00L 20.57mmx76.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Current Rating (Amps)
    15mA
  • Voltage - Rated AC
    600V