  • FS100R12PT4BOSA1
FS100R12PT4BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
FS100R12PT4BOSA1
HK JDW NO:
376-FS100R12PT4BOSA1
Package:
Module
Datasheet:
FS100R12PT4BOSA1
Step5Bar-code shipping tag
FS100R12PT4BOSA1
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
    Module
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    13
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    20
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X13
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power - Max
    500W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    135A
  • Turn On Time
    190 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.15V @ 15V, 100A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    600 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    6.3nF @ 25V