  • FS16-2250
FS16-2250
advertisement
Manufacturer No:
FS16-2250
HK JDW NO:
814-FS16-2250
Package:
Datasheet:
FS16-2250
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Step5Bar-code shipping tag
FS16-2250
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FS16-2250.
    17 Weeks
  • Mount
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Series
    Split Pack™
  • Size / Dimension
    66.68mm Lx55.55mm W
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Power Rating
    36W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Physical Dimension
    L66.67XB55.55XH39.67 (mm)
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Input Voltage-Nom
    230V
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4.5A Series 2.25A
  • Power - Max
    36VA
  • Output Voltage 1
    8V
  • Application
    POWER
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 8V Series 16V
  • Output Voltage 2
    8V
  • Number of Secondary Winding
    2
  • VA Rating
    36 VA
  • Output Current 1
    4.5A
  • Output Current 2
    4.5A
  • Height Seated (Max)
    39.67mm
  • Length
    66.67mm
  • Width
    55.55mm