FSCT11A-UH5
FSCT11A-UH5
761-FSCT11A-UH5
IPPAK-5
2.3mm mm Motor Drivers 5 12V V 6.5mm mm Motion Control Electronics
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
FSCT11A-UH5 Overview
The package contains [0].This part is packed in a IPPAK-5 case.Mounting the part by Surface Mountis recommended.In this case, it is appropriate for the component connected to Fan Controller.Drivers controllers is capable of supplying 9V~15V volts.With regard to operating temperature, it ranges 0°C~125°C TJ. A Brushless DC (BLDC)motor can be classified as a type of motor.A total of 5terminations are available in the part.The amplifier should be set to 12V.An analog IC with the model number BRUSHLESS DC MOTOR CONTROLLERis employed in the device.The FSCTpart number is used to locate the part.The Motion Control Electronicsseries contains it.A.S.D.?is maintained as the output voltage.
FSCT11A-UH5 Features
Applications : Fan Controller
base on FSCT number
FSCT11A-UH5 Applications
There are a lot of STMicroelectronics FSCT11A-UH5 motor drivers applications.
- LCD displays
- Running preventive- maintenance diagnostics
- parking lights
- Indicator circuit
- Brake lights
- Large format LED backlighting
- Accurate LED current matching
- Hidden coves in high-end residential settings
- Daytime running lights (DRLs)
- CHMSL (center high-mount stop lamps)
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
FSCT11A-UH5
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
STMicroelectronics761-L293E20-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L6235Q48-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L293DD20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L6228DTR24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L293D16-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VNH3SP30TR-E30-MPSO, MultiPowerSO2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L6234PD20-SOIC (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L6208D24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L6227PD36-BSSOP (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare