  • FSD92-32-Q
FSD92-32-Q
advertisement
Manufacturer No:
FSD92-32-Q
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-FSD92-32-Q
Package:
300
Datasheet:
Description:
Ferrule,Yellow Sleeve,300 kcmilWireSize,1.26"Pin Length
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSD92-32-Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    300
  • Insulation Material
    Polypropylene
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Single Wire
  • Color
    Yellow
  • Orientation
    Straight
  • Style
    DIN
  • Lead Length
    32mm
  • Size
    300MCM 150.00mm2
  • Insulation
    Insulated
  • Length
    58mm
  • Length - Overall
    58.00mm
  • Length - Pin
    32.00mm