  • FSE100022ER250KE
FSE100022ER250KE
advertisement
Manufacturer No:
FSE100022ER250KE
HK JDW NO:
895-FSE100022ER250KE
Package:
Radial, Tubular
Datasheet:
FSE100022ER250KE
Description:
250mOhms, ±10%,
Quantity:
In Stock : 168
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSE100022ER250KE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Tubular
  • Mounting Feature
    Brackets (not included)
  • Housing Material
    Silicon Coated
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FSE
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    2.500Diax15.000L 63.50mmx381.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    250mOhms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1000W
  • Max Power Dissipation
    1kW
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Silicone Coated
  • Length
    381mm