  • FSF82-12-C
FSF82-12-C
advertisement
Manufacturer No:
FSF82-12-C
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-FSF82-12-C
Package:
Datasheet:
FSF82-12-C
Description:
Ferrules Terminal 10AWG 20mm 6.8mm Tin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSF82-12-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Tin
  • Insulation Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    Pan-Term®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Single Wire
  • Color
    Green
  • HTS Code
  • Style
    DIN
  • Lead Length
    12mm
  • Wire/Cable Gauge
    10 AWG
  • Size
    10 AWG 6.00mm2
  • Insulation
    Insulated
  • Diameter
    4.06mm
  • Length
    20mm
  • Length - Overall
    20.00mm
  • Diameter - Inside
    3.56 mm
  • Length - Pin
    12.00mm