  • FSOT1011E25R00KE
FSOT1011E25R00KE
advertisement
Manufacturer No:
FSOT1011E25R00KE
HK JDW NO:
895-FSOT1011E25R00KE
Description:
25Ohms, ±10%,
Step5Bar-code shipping tag
FSOT1011E25R00KE
  • Operating Temperature
    -55°C~350°C
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.375W 19.05mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±260ppm/°C
  • Resistance
    25Ohms
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    8.7122mm
  • Height Seated (Max)
    0.343 8.71mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    9.525mm