  • FSP-22A-14
FSP-22A-14
advertisement
Manufacturer No:
FSP-22A-14
HK JDW NO:
792-FSP-22A-14
Package:
Datasheet:
FSP-22A-14
Description:
CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 2"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSP-22A-14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Published
    2011
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    INTERCONNECTION DEVICE
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Number of Conductors
    14
  • Termination Style
    Completely Exposed Wires on Both Sides
  • Cable Type
    Flexstrip
  • Length
    2.000 50.80mm
  • Length - Exposed Ends
    0.125 3.18mm