  • FVXO-HC73B-148.5
FVXO-HC73B-148.5
advertisement
Manufacturer No:
FVXO-HC73B-148.5
HK JDW NO:
310-FVXO-HC73B-148.5
Step5Bar-code shipping tag
FVXO-HC73B-148.5
    SMD/SMT
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7/10 INCH
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    148.5MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.2mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    148.5MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Max Supply Current
    55mA
  • Output Load
    15 pF
  • Linearity
    10%
  • Height
    1.397mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.207mm